Výrobní program

      Firma vyrábí ozdobnou a užitkovou keramiku dle ČSN 725560 ze tří hmot. Výrobky jsou pravidelně zkoušeny akreditovanou zkušebnou po stránce zdravotní nezávadnosti a vyhovují normám. Výrobu včetně technologických postupů má firma schválenou Hlavním hygienikem České republiky.

      Světlá hmota - Majolika, pórovinový střep, používaný hlavně k výrobě ručně malované keramiky. Malovaná keramika je vyráběna v několika variantách - bílý, béžový nebo světle hnědý podklad, malba modrým nebo hnědým barvítkem. Ruční malbou se též vyrábějí vícebarevné tzv. kapesníkové dekory.

      Červená hmota - slinutý střep, glazovaný barevnými nebo poloprůhlednými glazurami. V poslední době vyrábíme z této hmoty i výrobky v režném provedení - terakota.

      Jemná kamenina - slinutý, okrový střep, glazovaný převážně barevnými glazurami. Firma používá převážně lesklé, v menším rozsahu i matné glazury, a to několik odstínů hnědé, ale i další glazury od bílé až po černou.

Výrobky

Výrobky jsou vytvářeny převážně ručním točením na hrnčířském kruhu, menší část litím nebo zatáčením do forem. Sortiment výrobků je značně široký, průběžně se rozšiřuje a kombinací různých, ručně vytvářených tvarů a dekorů vznikají neopakovatelné výrobky. Například džbánů o obsahu 2 litry vyrábí firma několik tvarů, každý může být namalován několika různými dekory, popřípadě naglazován klasicky některým odstínem hnědé, popřípadě jinou barevnou glazurou, od bílé až po černou. V těchto různých provedeních je možné dodat prakticky všechny vyráběné tvary a velikosti výrobků.

      Z těchto důvodů neobsahuje katalog veškeré výrobky, kterých je v současné době několik set, ale pouze některé základní typy výrobků a dekorů.

Základní typy výrobků

      Ozdobné květináče a obaly, bonsajové misky, žardinky, petrželáky, džbánky, vázy, hrníčky, korbele, talíře, čutory, košíčky, kávové a čajové soupravy, dětské soupravy, odpařovače, aromatické lampy, popelníky, kořenky, sádláky, číše, pohárky, prasátka, domečky, keramické urny, vybavení restaurací a vináren, propagační firemní korbele se znakem firmy nebo města a další keramiku i na zakázku.